Skip links

Email Gateway

MailGateway, mail sunucularını daha işlevsel ve esnek hale getirmek amacıyla tasarlanmış bir Taşeron Mail Sunucusu sistemidir. Yapısı itibariyle Mail Sunucusu gibi çalışmaz, Mail Sunucularıyla birlikte çalışır. Mail Sunucuları, maillerini MailGateway sunucuları üzerinden gönderip alabilirler. Böylece Spam Kontrolleri, Virüs Taramaları, WhiteList-BlackList, vb. işlem yükü gerektiren ve detaylı olarak takip edilmesi gereken işlem hareketlerini üstlenirler.

Mail Sunucunuzun çalışma standartları ve yöntemi değişmez. Tanımladığınız E-Posta hesapları, şifreler, mail kutuları, v.b. tüm ayar ve tanımlar olduğu gibi kalır. Hatta mevcut Mail Sunucunuza bağlanmanıza bile gerek yoktur. Tüm ayarlama ve tanımlamalar MailGateway üzerinden yapılır. Yapmanız gereken tek şey MX kaydınızı MailGateway IP"sine yönlendirmek ve MailGateway üzerinde kabul edilecek domaini ve mail sunucunuzun IP"ini belirtmek olacaktır. Kullanımı kolay arayüz sayesinde bu tür işlemleri saniyeler içerisinde tanımlayabilirsiniz.

Virüs içeren mailler MailGateway üzerinde çalışan Antivirüs yazılımı tarafından taranır, tespit edilir ve bilgisayarınıza ulaşmadan silinir. Gelişmiş spam filtreleri, gönderilen iletileri pek çok yönden tetkik ederek doğal olup olmadığını kontrol eder ve 43 ayrı faktöre göre kıyaslayarak gereksiz mailleri size ulaşmadan temizler. Dilerseniz bu kriterleri siz belirleyebilir ya da hazır olarak tanımlanmış gelen kriterleri düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcılarınızın mail trafiğini izleyebilir, engellenen, karantinaya alınan ve ulaştırılan iletileri analiz edebilirsiniz. Filtrelere takılmayan spam ya da ulaşmasını istemediğiniz e-posta hesaplarını ya da domainleri otomatik olarak reddedebilir, aynı şekilde spam filtrelerine takılan mail ya da domainlerin her halükarda kabul edilmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu esnek, gelişmiş ve işlevsel özellikleri tek bir ekranda, kolayca ve saniyeler içerisinde tanımlayabilirsiniz.

Faydaları Nelerdir