Skip links

Hotspot Çözümleri

Hotspot, erişim noktası anlamına gelir. İnsanların Wi-Fi aracılığı ile bağlanabileceği etkin erişim noktalarını ifade eder. Bu erişim noktalarının yakınında olan kişiler, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarında internete kablosuz olarak bağlanabilir.
Bu etkin noktalara örnek olarak kafeler, otobüsler, oteller, havaalanları, uçaklar verilebilir

Hotspot Ne İşe Yarar?
Hotspot açık wi-fi erişimi olarak da adlandırılabilir. Bazen bir avm, bazen havaalanında insanlar hot spot ile internete bağlanabiliyor. Sürekli internet bağlantısı kurduğumuz bu çağda, hotspot noktaları çoğalmaktadır. Bazen firmalar çalışanlarının kurum internetine erişmeleri için de hotspot ağları kullanmaktadır. Bulunduğunuz kamuya açık yerlerde Wi-Fi aracılığı ile hot spot ağlarına erişim sağlayabilirsiniz.

İnternete erişmek isteyenler, şifre ve kullanıcı ismi ile geniş ağa erişirler Ev ya da iş ortamı dışında olduğumuz zamanlarda mobil cihazlardan internet erişimi ihtiyacı hep olacaktır. . Dışarıda kesintisiz internet hizmeti almak için avantajlı bir yoldur. Bu nedenle hotspot bir ihtiyaca çözüm olarak doğmuştur. Açık yerlerde belirli bir sınırda internet hizmeti verilmektedir. Sürekli seyahat emesi gereken kişiler için kurtarıcı olmuştur.

Hotspot Kullanım Alanları
Ev ya da işyeriniz dışında halka açık olan, avm, kafe, hastane,otel,havaalanı gibi yerlerde wi-fi bağlantısı ile hot spot ağlarına bağlanabilirsiniz. Hotspot kullanım alanları içerisinde bağlantı kurulduğu esnada güvenlik açığı fazlalaşabiliyor. Özellikle bilgisayarlar için daha fazla risk oluşturur. Bu sebeple belli hotspot ağları ile bağlanmak daha güvenli olacaktır.